خرید آنلاین فایل<تحقیق نقش آموزش و پرورش در تربیت>

نقش آموزش و پرورش در تربیت,تحقیق نقش آموزش و پرورش در تربیت,دانلود تحقیق در مورد آموزش و پرورش,تربیت در آموزش و پرورش,نیروی انسانی آموزش و پرورش ,معلم و آموزش و پرورش ,نقش معلم در آموزش و پرورش,ویژگی‌های یک معلم,شخصیت و تعادل روانی معلم,تحقی تحقیق نقش آموزش و پرورش در تربیت در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با تحقیق نقش آموزش و پرورش در تربیت.

قسمتی از متن:
از آموزش و پرورش تعاريف زيادي به عمل آمده است. عده اي آن را عمل بار آوردن كودك يا جوان مي‌دانند كه وسيله قرار مي‌گيرد تا جميع استعدادهاي رواني و جسماني تحت تعليم گسترش يابد.
گروهي معتقدند آموزش و پرورش عملي است كه به وسيلة بزرگسالان روي خردسالان انجام مي‌شود و به عبارت ديگر عملي است كه نسل متقدم بر روي نسل متأخر انجام مي‌دهد.
دسته‌اي آموزش و پرورش را كنش‌هاي تأثيراتي مي‌دانند كه در متعلم اعمال مي‌شوند تا بدان وسيله در او شناخت‌ها، عادات، ارزش‌ها، روش زندگي و … بوجود آمده و به او اجازه مي دهد كه از خود فعاليتهاي نهادي را كه شخصاً قادر به تحقق آنها نبوده است، بروز دهد.
بنابر تعاريف فوق مي‌توان گفت كه آموزش و پرورش عملي است به منظور تربيت و تكامل روان و جسم، احساسات و عواطف يك فرد، كه يك جامعه يا يك گروه اجتماعي سعي دارد بوسيلة آن قدرتي را كه از طريق يادگيري‌هايش بدست آورد، جهت ادامة حيات فردي و جمعي به اعضاي جوان انتقال دهد. اين چنين تربيتي لازم است تا موجب شود كه فرد با استفاده بهتر از منابع موجود در يك جامعه و تفهيم ارزش‌هاي واقعي آن به سوي زندگي بهتر در آن جامعه جهت خود و ديگر افراد جامعه سوق داده شود. از اين روست كه هدف تعليمات رسمي در يك اجتماع بايد ضمن شناخت و شكوفايي استعدادها به حقيقت آنچه كه مي‌تواند ايده‌آل باشد و آنچه كه بايد مورد استفاده قرار گيرد، بپردازد.
كوشش‌هاي تربيتي بايد داراي هدفي چون فراهم نمودن تسهيلات ادامة حيات فرد در ارتباط با جمع، متناسب با مكان و زمان، تفهيم مفاهيم ارزش‌ها، پيشرفت‌هاي اقتصادي، سياسي و اجتماعي باشد.
مفهوم تعليم و تربيت در هر جامعه‌اي با نظام اجتماعي آن ارتباط داشته و هدف تربيت در هر جامعه‌اي اختصاص به آن دارد. از اين روست كه در جوامع مختلف مي‌تواند در مفهوم انتقال دانستني‌ها، انتقال و تحليل يادگيري‌ها، يك نياز انساني، وسيلة حكومت حكام، وسيله منازعه براي توليد و بالاخره وسيلة منازعة طبقات اجتماعي محسوب گردد.



فهرست:

آموزش و پرورش
نیروی انسانی آموزش و پرورش
معلم و آموزش و پرورش
نقش معلم در آموزش و پرورش
ویژگی‌های یک معلم
شخصیت و تعادل روانی معلم
فهرست منابع


مطالب دیگر:
📜پاورپوینت آموزش بخیه📜پاورپوینت آناتومی سیستم گوارش📜پاورپوینت اوردوز با مواد مخدر📜پاورپوینت درباره آموزش تجوید📜پاورپوینت تعیین ساختار سه بعدی پروتئین بر اساس توالی اسیدهای آمینه📜پاورپوینت بحران فوریت های پزشکی📜پاورپوینت تاريخچه و کاربرد بارکد📜پاورپوینت تأثیر سرمایه انسانی در بهره وری نيروی کار منطقه ای در اروپا📜پاورپوینت درباره بافت پوست📜پاورپوینت پشتیبانی جایگزینی سرویس و مدیریت تراکنشها در ترکیب سرویسهای مبتنی بر وب📜پاورپوینت آزمایشات غربالگری و تشخیص ژنتیک📜پاورپوینت پروژه بررسی و ارزیابی معماری های دروازه‌ی سرویس پیام چندرسانه‌ ای📜پاورپوینت بیماری سرطان📜پاورپوینت پروژه ارشد فرآیندی برای تولید نرم‌ افزار‌های حساس به امنیت📜پاورپوینت پروژه ارشد توزیع و به اشتراک‌ گذاری ترکیب وب سرویس‌های معنایی مرکب در شبکه‌های نظیر به نظیر 📜پاورپوینت بیماری ها و فیزیولوژی قلب📜پاورپوینت پروژه ارشد ار‌ائه‌ مدلی بر ‌اساس‌ وب‌ معنایی بر‌ا‌ی محاسبه‌ میز‌ان‌ ‌ا‌عتماد در ‌انجمن ‌‌ها‌ی تحقیقاتی📜پاورپوینت پروژه ارزیابی کارایی سیستم‌ های نرم‌افزاری محیط‌ های سیار📜پاورپوینت بررسی و واکاوی دقیق تمدید و ادامه تحریم ها📜پاورپوینت تب خونریزی دهنده کریمه کنگو📜پاورپوینت پوسیدگی دندان📜پاورپوینت پرستاری بیماری های قلب و عروق📜پاورپوينت بررسی نقش مسلمانان در پیشرفت غرب📜پاورپوینت داروهای ضد تشنج📜پاورپوینت بررسی قوت ها و ضعف ها و فرصت ها و تهدیدات سیاسی نظام جمهوری اسلامی در سال های پایانی دهه سوم انقلاب