خرید آنلاین فایل<مقاله ای درباره ارتفاق در حقوق ثبت اسناد>

حقوق ,مقاله ای درباره ارتفاق,ارتفاق ,ثبت اسناد,ارتفاق در حقوق ثبت اسناد,تحقیق در مورد ثبت اسناد,دانلود تحقیق درباره حقوق ثبت اسناد,مقاله حقوقی ثبت اسناد,قانون مدني ايران,دانلود مقاله قانون مدني ايران,قانون ايران,تحقیق در مورد قوانین ثبت مقاله ای درباره ارتفاق در حقوق ثبت اسناد در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با مقاله ای درباره ارتفاق در حقوق ثبت اسناد.

رمز فایل: www.aryafile.ir

قسمتی از متن:
از جمله مباحثي که در قانون مدني ايران مطرح شده و موادي چند از آن را به خود اختصاص داده است . بحث حقوق ارتفاقي است حق ارتفاق از حقوق عيني است که ريشه در فقه اماميه دارد اما مقررات و فروع آن به طور جامع در فقه مورد بررسي قرار نگررفته است حتي قانون مدني ايران نيز به اقتضاي زمان تدوين و اوضاع و احوال اجتماع آن زمان در مقايسه با ساير قوانين مدني نظير قانون مدني فرانسه و مصر از جامعيت لازم برخوردار نمي‌باشد. لذا به انگيزه طرح مسائلي که در حقوق ايران و در فقه اماميه راجع به آن بررسي صورت نگرفته تحقيق پيرامون حق ارتفاق و بررسي تطبيقي آن از طريق مطالعه کتب فقهاء در مباحث احياء موات و اشتراک عامه و بررسي قوانين و مقررات مربوطه در حقوق فرانسه و آثار نويسندگان نظام حقوقي انگليس و آمريکا انجام شد. در بخش اول تحقيق ابتدا ملاحظاتي پيرامون حق ارتفاق به عنوان فصل مقدماتي مطرح شده است و در خلال آن پيشينه تاريخي موضوع، مفهوم لغوي و حقوقي ارتفاق بيان شده است.


فهرست مطالب:
ارتفاق در حقوق ثبت اسناد
مبحث اول‌: در حق ارتفاق نسبت به ملک غیر
مبحث دوم‌: در احکام و آثار املاک نسبت به املاک مجاور
در حریم املاک‌
منابعمطالب دیگر:
📜نقش هنر و معماری اسلامی در مسجد جامع ورامین📜سرطان در بتن📜سرمایش و گرمایش📜تحقیق سقف بتنی📜تحقیق سقف كرمیت📜سقف و انواع آن📜سمبولیسم - رومانتیسم📜سنگ های آذرین📜سنگهای ساختمانی📜سیر طبیعی پروژه از ابتدا تا مرحله اجرا📜سیستم بادبندی واگرا📜سیستم های بالابری در چاه📜شرح انواع مختلف پیچها📜پژوهش فرسایش و راههای مقابله با آن📜طرح محوطه پارک اداری حرا📜عایقبندی در ساختمان📜علل فرسودگی و تخریب سازه های بتنی📜عوامل موثر در تخریب بناها و بافت های شهری📜فرآیند تولید سیمان📜فرش بافته های ایران📜فضای سبز شهر📜فن و هنر سفالگری📜قالب بندی سازه های بتنی📜قانون ایمنی ترافیک📜قسمتهای مختلف ساختمان